29 Kasım 2012 Perşembe

Röportaj | Recep Serkan Çetintaş


- Öncelikle seni tanıyalım. Nerede doğdun, futbola nasıl başladın, biraz kendinden bahseder misin?
 
 - 79 Kocaeli/Karamürsel doğumluyum, evliyim ve 2 tane oğlum var. Futbola amcam Nail Çetintaş'ın yönlendirmesiyle Karamürsel Barbarosspor'da başladım. 1999 yılında Beykoz 1908 A.Ş. de profesyonel oldum.

- Bu sezon senin için nasıl geçiyor? Kariyerindeki 100. golünü atarak, dalya dedin.
  
 - Bu sezona iyi başlayamadık, sezon başında formsuz olduğumdan 4-5 maç 11'e giremedim, ilerleyen haftalarda hem ben hem de takım olarak durumları biraz düzelttik ve puanlar toplamaya başladık. Çoğu maçta üstün oynamamıza rağmen skora yansıtamadık ve yukarıdan biraz uzaklaştık. Evet karıyerimdeki 100. golümü Bozüyükspor formasıyla Giresunspor'a attım. Hayatım boyunca unutamayacağım gol oldu.

- Bozüyükspor'a transferin nasıl gerçekleşti?
 
 - Transfer olayım Mustafa Serin hocamız sayesinde oldu. Kendisiyle daha önceden rakip olarak birçok kez karşılaştık , beni ordan tanıyordu ve vesile oldu. Daha önceden Bozüyükspor'a da 2 tane gol atmıştım, yöneticiler de sanırım oradan biliyorlardı beni.

- Ziraat Türkiye Kupası'nda, Gaziantepsporla karşılaşacaksınız. Bozüyükspor, tarihinde ilk kez bir Süper Lig takımını konuk edecek. Bu maç hakkında neler söylemek istersin? Daha üst turları hedefliyor musunuz?
 
  - Şunu baştan belirtmeliyim ki biz tamamen lige konsantreyiz ve ilk başta Çankırı maçı bizim için önemli. Bu maçı atlatınca, Gaziantepspor maçı bizim ve takımımızın prestiji açısından çok önemli olacak, bütün taraftarlarımızı bu 2 maça bekliyoruz.

- Hafta sonu, Çankırıspor'u konuk ediyorsunuz. Rakibiniz sezona iyi bir başlangıç yaptı. Maç öncesi neler söylemek istersin?
 
  - Evet rakibimiz sezona iyi başladı ama bizim bu maçı kazanmaktan başka düşüncemiz yok, zaten içerde yeterince puan kaybettik.

- Takım olarak öncelikli hedefiniz ne? Puan tablosundaki yeriniz hakkında ne söylemek istersin?
 
- Öncelikli hedefimiz tabiki toparlanıp play-off'a kalmak ama maddi manevi anlamda çok kötü durumda olan bir Bozüyükspor var, futbolcu ve teknik ekip çok yalnız gözüküyor, başkanımız sağolsun çok uğraşıyor ama nedense ona da kimse yardım etmiyor. Eminim ki biraz ona destek olunsa bütün problemleri çözecektir.
    

- Unutamadığın bir golün var mı? 

 - Tabii ki de attığım 100.gol, zaten daha yeni attım, sürekli aklımın bir köşesinde.

- Birlikte oynamaktan en keyif aldığın futbolcular kimler?
  
- Birçok arkadaşım oldu ama bu sene tanıştığım tam bir profesyonel olan Erhan Namlı abimle oynamaktan çok keyif alıyorum. Hangi açıda olursam olayım, o topu benimle buluşturabiliyor, 38 yaşında olmasına rağmen herkesten fazla koşuyor. Ben de 33 yaşındayım ama ondan bir sürü yeni şey öğreniyorum.

- Taraftara iletmek istediğin bir mesajın var mı?
  
- Evet var, gerçekten kulüp zor durumda onlarda biliyorlar. Şunu bilmelerini istiyorum, bu oyuncular sahaya çıktığı anda bütün sorunları unutup, o maçı almak için ellerinden geleni yapıyorlar, zaten bu durumu görmeseler yenildiğimiz maçtan sonra bile bizi alkışlıyorlar, onlara çok teşekkür ediyorum.

- Bize zaman ayırdığın için çok teşekkürler, başarılar.
 
- Ben de bu röportaj için size teşekkür ederim...Görüşmek üzere...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme